Kamil Zieliński szósty na Mistrzostwach Polski

Batalia o krajowe mistrzostwo
22 czerwca 2018
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków pierwszą rywalizacją w lipcu
3 lipca 2018

Od piątku do niedzieli przebywaliśmy w Ostródzie, gdzie w tym roku rozgrywano mistrzostwa Polski. W piątek do pokonania była jazda indywidualna na czas, a w niedzielę odbył się wyścig ze startu wspólnego.

W tym roku trasa czasówki na krajowych mistrzostwach liczyła 33 kilometry. Była to pokonywana trzykrotnie 11-kilometrowa pętla wokół miejscowości Grunwald. Całość była dosyć płaska, na każdej z rund znajdowały się jedynie trzy trudne zakręty. W tej rywalizacji wystartowało dwóch naszych zawodników – Andrzej Bartkiewicz zajął piętnaste miejsce, a Jakub Kaczmarek był osiemnasty. Mistrzem Polski został Maciej Bodnar z Bora-Hansgrohe.

Mistrzostwa Polski 2018 – jazda indywidualna na czas:
15. Andrzej Bartkiewicz
18. Jakub Kaczmarek

Rozgrywany dwa dni później wyścig ze startu wspólnego był długości 204 kilometrów. Pokonywane dziesięć razy okrążenie miało podobnie jak czasówka płaski profil, na trasie pojawiły się tylko niewiele znaczące zniekształcenia terenu. Już po kilku kilometrach do przodu ruszyła mocna dziewięcioosobowa ucieczka bez naszych zawodników. Przez dłuższy czas utrzymywała ona jednak tylko trzydzieści sekund przewagi. Mocne tempo głównej grupy spowodowało jej podział. W peletonie pozostało jedynie kilkudziesięciu zawodników. Po kilku rundach również w odjeździe nastąpił podział. Siódemka wypracowała sobie dwie minuty przewagi, a pościg naprzemiennie organizowały wszystkie cztery polskie grupy, w tym także Team Hurom. Mimo tego mocna ucieczka już w czteroosobowym składzie wciąż utrzymywała przewagę, która spadała bardzo powoli. Tym samym odjazd dojechał, a najlepszy z niego okazał się Michał Kwiatkowski (Team Sky). Główna grupa przyjechała na kreskę 1 minutę i 12 sekund później. W niej drugie miejsce w sprinterskim finiszu zajął Kamil Zieliński, co dało w końcowych wynikach szóstą lokatę.

Mistrzostwa Polski 2018 – wyścig ze startu wspólnego:
6. Kamil Zieliński
13. Eryk Latoń
34. Jakub Kaczmarek
35. Stanisław Aniołkowski

X