Kolejne medale na koncie Teamu Hurom

Dwa jednodniowe wyścigi w województwie podlaskim
18 sierpnia 2017
Tour of South Bohemia rozpocznie nasze czeskie tournee
30 sierpnia 2017

W ostatnim czasie Team Hurom wystartował w trzech wyścigach jednodniowych w Polsce – Pucharze Ministra Obrony Narodowej, Pucharze Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski. Podczas tych startów nasi zawodnicy aż trzykrotnie stawali na podium.

Na trasie dookoła Wysokich Mazowieckich w sobotę, 19 sierpnia rozegrano 57. edycję wyścigu o Puchar MON. Po 174 kilometrach ścigania na finiszu o zwycięstwo walczyła niewielka grupka. Bardzo zacięta rywalizacja pomiędzy Erykiem Latoniem a Aloisem Kankovskym z Elkov-Author skończyła się zepchnięciem naszego kolarza w barierki. Niestety, pomimo protestu złożonego przez dyrektora sportowego Andrzeja Sypytkowskiego, sędziowie nie przyznali mu racji (powodem był brak nagrania) i Eryk Latoń został sklasyfikowany na drugim miejscu za Czechem.

57. Puchar MON:
2. Eryk Latoń
21. Konrad Tomasiak
31. Wojciech Migdał
33. Bartłomiej Matysiak
36. Stanisław Aniołkowski
40. Wojciech Franczak
DNF Paweł Franczak
DNF Mikołaj Gutek

Dzień później odbył się kolejny wyścig w województwie podlaskim. W Czyżewie peleton ruszył na trasę wyścigu Szlakiem Wielkich Jezior, nazywanego inaczej Pucharem MRiRW. Podczas pierwszej edycji tej imprezy organizatorzy zaplanowali siedem 24-kilometrowych rund wokół tej niewielkiej miejscowości. Całą rywalizację rozegrano w deszczu. Jako pierwsza na metę dojechała 5-osobowa grupka, w której nie było naszych zawodników. Wygrał Mateusz Komar z Voster Uniwheels, ale po proteście Wibatechu został ostatecznie przesunięty na piąte miejsce. W ten sposób zwycięstwo odniósł Marek Rutkiewicz, który przegrał sprinterski finisz. Eryk Latoń dojechał w kolejnej grupie z pięcioma minutami straty i zajął piętnaste miejsce.

W miniony weekend w Małopolsce rozegrano Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Kolarze startowali z Uścia Gorlickiego, wokół którego pokonywali pięć rund, a następnie przez Śnietnicę kierowali się na metę w Wysowej-Zdroju. To dawało łącznie 150 kilometrów ścigania. Na ostatnim okrążeniu w prowadzącej grupce był Emanuel Piaskowy. Taka sytuacja utrzymała się już do końca. Na finałowym podjeździe zwycięstwo zapewnił sobie Mateusz Taciak z CCC Sprandi, a Emanuel Piaskowy zajął trzecie miejsce. To kolejny medal naszego zawodnika w tym sezonie. Przypomnijmy, że 26-latek zdobył brązowy medal również podczas Mistrzostw Polski w Gdyni. Na podium w Wysowej-Zdroju stanął również Stanisław Aniołkowski, który dojechał na czternastym miejscu, ale w klasyfikacji orlików był trzeci. Rywalizację ukończyło jedynie trzydziestu zawodników.

Coraz bardziej zbliżamy się do końca sezonu 2017, jednak przed nami jest jeszcze kilka stratów. Już od 30 sierpnia Team Hurom będzie można zobaczyć na czeskich szosach, gdzie nasi zawodnicy wystartują w Tour of South Bohemia, czyli Okolo Jiznich Cech. Wyścig kategorii UCI 2.2 potrwa do 3 września, a niedługo na naszej stronie pojawi się jego zapowiedź.

X