Pierwsze podium Teamu Hurom!

W weekend wyścigi na czeskich i austriackich szosach
23 marca 2017
Paweł Franczak kolejnym wzmocnieniem Teamu Hurom
27 marca 2017

W miniony weekend Team Hurom wziął udział w dwóch jednodniowych wyścigach – w sobotę było to Trofeo Cinelli rozgrywane w okolicach Hlohovca, a w niedzielę ÖRV-Eröffnungsrennen w Austrii. W tym pierwszym Eryk Latoń zdobył pierwsze podium w historii zespołu.

Trofeo Cinelli to 104-kilometrowy klasyk rozgrywany na trzynastu okrążeniach (każde po 8 km). Na początku w ucieczkę ruszyło ośmiu zawodników, lecz na każdej pętli jej skład się zmieniał i na wietrznych rundach kolejni zawodnicy próbowali atakować. Peleton cały czas prowadzony był przez Team Hurom i inną polską ekipę, DominSport. Z tyłu odpadali najsłabsi zawodnicy, którzy nie utrzymywali tempa narzuconego przez kolarzy w żółto-czarnych strojach. W ucieczce wciąż kręcili m.in. Josef Cerny (Elkov-Author) i Matej Zahalka (Tufo Prostejov). To oni zaatakowali w kluczowym momencie i dojechali do mety. W peletonie na pierwszym miejscu przyjechał Eryk Latoń i dzięki temu Team Hurom już w czwartym swoim starcie miał zawodnika na podium. W pierwszej dziesiątce zameldował się jeszcze inny z naszych zawodników – Bartłomiej Matysiak, który zajął ósme miejsce. Warto dodać, że dzięki pracy wykonanej w głównej grupie przez Team Hurom cała stawka porozbijała się na mniejsze części i powstały spore różnice czasowe.

Trofeo Cinelli – VC Hlohovce 2017:
3. Eryk Latoń +0:33
8. Bartłomiej Matysiak +0:33
30. Wojciech Franczak +0:56
31. Bartosz Warchoł +0:56
44. Wojciech Migdał +4:43

Dzień później Team Hurom brał udział w otwarciu kolarskiego sezonu w Austrii. 57. Int. Eröffnungsrennen Leonding to wyścig zaliczany do kolarskiej austriackiej Bundesligi. Wokół Leonding kolarze mieli do pokonania ponad 153 kilometry. Kilkanaście kilometrów po starcie na czele uformowała się sześcioosobowa grupka, w której kręcił najmłodszy z naszych zawodników, Mikołaj Gutek. Uciekająca grupa w pewnym momencie osiągnęła aż dziesięć minut przewagi. Peleton rozkręcała jednak austriacka drużyna Amplatz-BMC z Matejem Mugerlim w składzie. Ucieczka powoli się rozpadała, a na końcowych rundach zaatakowali Riccardo Zoidl (Team Felbermayr), Peter Kusztor (Amplatz-BMC) i Patrick Schelling (Team Vorarlberg). Zoidl poprawił na ostatnim podjeździe i zapewnił sobie zwycięstwo w austriackim klasyku. Dalej pojedynczo dojeżdżali kolejni zawodnicy. Jako dwudziesty na metę wjechał Bartłomiej Matysiak.

Już od piątku Team Hurom startuje w polskim wyścigu Hellena Tour. Trzydniowe zmagania rozgrywane są w województach wielkopolskim i łódzkim. Wyścig otworzy piątkowy etap wokół Warty liczący 139 kilometrów. W sobotę kolarze rano zmierzą się z 14-kilometrową indywidualną czasówką, a po południu pojadą z Kalisza do Stawiszyna. Ostatni etap będzie prowadził z Wieruszowa do Kalisza. Imprezę organizuje KTK Kalisz, w jej barwach w przeszłości ścigali się Eryk Latoń i Bartłomiej Matysiak.

X