Powrót Teamu Hurom na szosy – zaczynamy w Czechach!

Team Hurom 2018 – Mikołaj Konieczny
12 marca 2018
Pierwsze koty za płoty!
26 marca 2018

Po wielu miesiącach oczekiwania w końcu wracamy na szosy! Już w ten weekend zainaugurujemy tegoroczne ściganie. Na naszym celowniku pojawią się dwa jednodniowe wyścigi w Czechach.

Pierwszy z nich to Trofeo Cinelli. W zeszłym sezonie trzecie miejsce zajął tutaj Eryk Latoń, który finiszował jako pierwszy z peletonu. Trasa będzie taka sama jak przed rokiem. Kolarze wystartują w Hlohovcu i będą zmierzać w kierunku Valtic. Czeka ich ostry zakręt w lewo i długa prosta do Lednic, na której dużą rolę może odegrać wiatr. Potem kolejny ostry skręt i ponowny wjazd do Hlohovca na linię startu i mety. Takie 8-kilometrowe okrążenie zawodnicy startujący w tym wyścigu będą pokonywać trzynaście razy, co da łącznie dystans 104 kilometrów. Przewyższenie każdej rundy wynosi 60 metrów. W poprzedniej edycji Team Hurom znakomicie pracował na czele peletonu, jednak ostatecznie nie udało się doścignąć dwójki zawodników. Pomimo tego sukces Eryka Latonia był pierwszym podium w historii naszej drużyny. Start w sobotę o 13:05.

W niedzielę wystartujemy w Kalas Cup – klasyku organizowanym przez Favorit Brno. Peleton ruszy w miejscowości Velka Bites. Pierwszą częścią będzie 69-kilometrowa runda prowadząca przez dwie górskie premie. Kolarze zawitają podczas niej do Brna, a następie skierują się do miejsca startu i mety, gdzie czeka na nich lotna premia. Następnie wyruszą na krótszą 38-kilometrową pętlę z jednym podjazdem. Na jej końcu również czeka lotny finisz na mecie. Na koniec przygotowano trzy płaskie 18-kilometrowe okrążenia. Daje to razem 161 kilometrów. Zapraszamy do kibicowania!

Skład Teamu Hurom na Trofeo Cinelli i Kalas Cup 2018*: Stanisław Aniołkowski, Andrzej Bartkiewicz, Vitaliy Buts, Jakub Kaczmarek, Dawid Kloc, Eryk Latoń, Mateusz Manowski, Józef Mańk, Adam Noceń, Emanuel Piaskowy, Andriy Vasylyuk, Franciszek Wróbel, Kamil Zieliński

*Decyzją organizatora w niedzielnym Kalas Cup będzie mogło wziąć udział jedynie sześciu naszych zawodników. Dokładny skład na ten wyścig zaprezentujemy na Facebooku.

X