Dwaj nasi zawodnicy wystartują w Ronde van Vlaanderen Beloften
7 kwietnia 2017
Rozpoczynamy ściganie w serii Visegrad 4 Bicycle Race
21 kwietnia 2017

Team Hurom 8 i 9 kwietnia spędził w województwie dolnośląskim. Polskie kolarstwo skoncentrowało się w tych dniach na kryterium w Dzierżoniowie i Ślężańskim Mnichu. Na obu wyścigach nasi zawodnicy osiągnęli znakomite rezultaty.

W Dzierżoniowie wystartowało ośmiu zawodników Huromu. Skład był okrojony, ponieważ Stanisław Aniołkowski i Mikołaj Gutek startowali w Ronde van Vlaanderen Beloften. Organizatorzy przygotowali okrążenie o długości 1500 metrów, które zawodnicy pokonywali 30 razy. Najlepsi okazali się uciekinierzy – Paweł Bernas (Domin Sport) finiszował przed Patrykiem Stoszem (CCC Sprandi). W peletonie sprint wygrał Eryk Latoń, dzięki czemu zawodnik Teamu Hurom po raz kolejny w tym sezonie stanął na podium. W klasyfikacji punktowej na pierwszym miejscu znalazł się również Bernas. Wszyscy zawodnicy w żółto-czarnych strojach ukończyli dzierżoniowskie kryterium.

59. Wojciech Franczak +2:18

O wiele ciekawiej było dzień później w Sobótce. “Wiosenne Mistrzostwa Polski”, tak został nazwany Ślężański Mnich przez prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Dariusza Banaszka. Siedem okrążeń na 18-kilometrowej trasie musieli pokonać zawodnicy, którzy chcieli ukończyć ten wyścig. Po starcie na al. Św. Anny w Sobótce kolarze mieli do pokonania podjazd w Strzegomianach, następnie czekała na nich Winna Góra oraz końcowe wzniesienia w Sobótce – na ul. Garncarskiej i pod finisz. Pierwsza runda przebiegała dosyć spokojnie, dopiero na początku drugiej od peletonu oderwało się czterech zawodników. Wśród nich był Bartosz Warchoł. Ucieczka na czwartej rundzie osiągnęła dwie minuty przewagi. Główna grupa doścignęła czwórkę na piątej pętli.

Zawodnicy próbowali kolejnych ataków, ale peleton nie pozwalał na odjazd. Dopiero na ostatnim okrążeniu z przodu znalazła się ośmioosobowa ucieczka w bardzo mocnym składzie, był tam również Emanuel Piaskowy. Akcja się nie powiodła i finałowy podjazd główna grupa pokonywała razem. Najlepiej w tych warunkach odnalazł się Paweł Franczak, dla którego jest to drugie z rzędu zwycięstwo w Ślężańskim Mnichu, ale pierwsze w barwach Teamu Hurom. 25-latek zostawił w tyle dwóch Czechów – Martina Boubala (Pribram) i Frantiska Sisra (CCC). To również drugie zwycięstwo Teamu Hurom.