Bartłomiej Matysiak wygrywa “Polską Siłę”
21 września 2017
Team Hurom 2018 – Emanuel Piaskowy
22 stycznia 2018

Niewiele czasu pozostało do rozpoczęcia nowego szosowego sezonu w Polsce. Nie zabraknie w nim żółto-czarnych barw ścigających się w polskim peletonie. Skład jest już prawie skompletowany, więc pora na prezentację. Przedstawianie poszczególnych zawodników Teamu Hurom 2018 rozpoczniemy od Eryka Latonia.

24-letni sprinter już w ubiegłym sezonie ścigał się w Teamie Hurom i aż szesnaście razy meldował się w pierwszej dziesiątce. Wygrał ostatni etap Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour z Wieruszowa do Kalisza. Był drugi w sierpniowym Pucharze Ministra Obrony Narodowej oraz trzeci w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego. Ponadto stanął na najniższym stopniu podium czwartego etapu Szlakiem Walk Majora Hubala dookoła Opoczna. Dzięki dobrze przejechanej czasówce zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Dookoła Mazowsza i podczas każdego z czterech etapów był w pierwszej dziesiątce. Poza tym odnotowywał czołowe lokaty w takich wyścigach jak Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, Istrian Spring Trophy, czy Bałtyk-Karkonosze Tour. Ten ostatni wyścig przejechał w całości w zielonej koszulce lidera klasyfikacji górskiej.

Rok wcześniej, w 2016 Latoń zdominował wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala. Zdobył wtedy dwa etapy, klasyfikację generalną oraz klasyfikację punktową. W tym samym sezonie znalazł się również w pierwszej dziesiątce hiszpańskiego Clasica de Almeria. W swojej karierze miał także okazję ścigać się na Mistrzostwach Świata. W Ponferradzie w 2014 roku wystartował w wyścigu orlików.