Team Hurom 2018 – Emanuel Piaskowy
22 stycznia 2018
Team Hurom 2018 – Stanisław Aniołkowski
29 stycznia 2018

Jakub Kaczmarek trzy ostatnie lata spędził w prokontynentalnej ekipie CCC Sprandi. W tym roku 24-latek będzie ścigał się w barwach Teamu Hurom. W minionym sezonie nowy “nabytek” drużyny zanotował kilka dobrych wyników.

Na sam początek ubiegłego roku Kaczmarek zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji młodzieżowej Tour of Oman (kategoria 2.HC). Dobrze zaprezentował się w Arctic Race of Norway (również 2.HC), gdzie zdobył dziesiątą lokatę na trzecim etapie i był siódmy w klasyfikacji młodzieżowej, a w generalce zajął czternaste miejsce. Był piąty na finiszu pierwszego odcinka wyścigu Dookoła Mazowsza. Ponadto w kwietniu wystartował w Amstel Gold Race, a w czerwcu w Tour de Suisse.

W 2015 roku nasz nowy zawodnik znalazł miejsce w reprezentacji Polski orlików na Mistrzostwa Świata w Richmond i zajął na nich osiemnaste miejsce. W tym samym sezonie był ósmy w klasyfikacji generalnej i drugi w klasyfikacji młodzieżowej Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Zajął trzecie miejsce na drugim etapie tych zmagań. Uzyskał szósty rezultat w czasówce na przełęcz Okraj podczas Bałtyk-Karkonosze Tour i dzięki temu był jedenasty w generalce tego wyścigu. Do tego w Mistrzostwach Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas zajął piątą lokatę.

Rok wcześniej w barwach reprezentacji Polski na Małopolskim Wyścigu Górskim wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji młodzieżowej, a w wyścigu ze startu wspólnego Mistrzostw Polski do lat 23 zajął czwartą lokatę. W 2013 był czwarty w klasyfikacji młodzieżowej Tour of Estonia oraz trzeci w młodzieżówce Dookoła Mazowsza.