Team Hurom 2018 – Mateusz Manowski
22 lutego 2018
Powrót Teamu Hurom na szosy – zaczynamy w Czechach!
23 marca 2018

Mikołaj Konieczny to wychowany przez KKS Gostyń zawodnik, który w tym sezonie wzmocni Team Hurom. 18-latek w swojej karierze m.in. dwukrotnie reprezentował Polskę na juniorskich Mistrzostwach Świata (Katar 2016, Bergen 2017).

W 2016 roku był najlepszy wśród juniorów w Ślężańskim Mnichu, memoriale Stanisława Szozdy (Prudnik), memoriale Stanisława Królaka (Warszawa) oraz wygrał pierwszy etap wyścigu “Niemen”, w którym zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Był trzeci w Mistrzostwach Polski w kryteriach w klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego. Zajął piątą lokatę podczas drugiego etapu Międzynarodowego Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza. W szosowych Mistrzostwach Polski w Świdnicy był piąty w jeździe indywidualnej na czas i szósty w wyścigu ze startu wspólnego. Ponadto startował w juniorskich edycjach klasyków Gent-Wevelgem i Paryż-Roubaix.

Rok później zanotował jeszcze więcej sukcesów. Wygrał dwa etapy wyścigu “Niemen” i zdobył tam klasyfikację górską oraz zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszy był również w wyścigu ze startu wspólnego Pucharu Polski w Turawie. Dobrze zaprezentował się w Międzynarodowym Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza. Tym razem dwukrotnie stawał na podium, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i był drugi w klasyfikacjach punktowej i najaktywniejszego. Zdobył srebrny medal Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Wysowej-Zdroju. Drugie miejsca zajmował w wyścigach w Żaganiu i Bełchatowie. Na Mistrzostwach Polski w Gdyni był siódmy. Z kolei w torowej odmianie Mistrzostw Polski zajmował trzecie miejsca w sprincie olimpijskim i wyścigu drużynowym. W barwach reprezentacji ponownie startował w Gent-Wevelgem i Paryż-Roubaix, pojawił się również na Mistrzostwach Europy w Herning.