Team Hurom 2018 – Stanisław Aniołkowski
29 stycznia 2018
Team Hurom 2018 – Andrzej Bartkiewicz
7 lutego 2018

Tegoroczny skład Teamu Hurom nie będzie utworzony wyłącznie z polskich zawodników. Jednym z zagranicznych wzmocnień jest kolarz z Ukrainy z worldtourową przeszłością – Vitaliy Buts, który m.in. czterokrotnie reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata.

31-latek w 2008 roku dołączył do protourowej włoskiej drużyny Lampre jako stażysta. Tam ścigał się przez następne cztery sezony. Już w pierwszym z nich wygrał etap Tour of Hainan i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W Lampre-ISD jeździł do 2012 roku, kolejnym rozdziałem w jego karierze była ukraińska drużyna kontynentalna Kolss Cycling Team, w której miał szansę walczyć na własne konto. W 2013 wygrał generalki Grand Prix of Sochi i Romanian Cycling Tour oraz zdobył wicemistrzostwo Ukrainy. W następnym roku wywalczył już tytuł mistrza. W Tour d’Azerbaidjan wygrał klasyfikację punktową i był drugi w klasyfikacji generalnej. Drugi był również w generalce Tour of China. Łącznie zdobył w tym sezonie aż 25 miejsc w pierwszej dziesiątce wyścigów UCI Europe Tour. W 2015 zdominował bułgarski Black Sea Cycling Tour, gdzie wygrał oba etapy, klasyfikację generalną i klasyfikację punktową. Ponadto był drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim, Memoriale Henryka Łasaka, a także trzeci w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Rok później świetnie zaprezentował się w Tour of Quinghai Lake: wygrał czwarty etap, był trzeci w klasyfikacji generalnej i drugi w klasyfikacji punktowej oraz zajął drugie miejsce w generalkach Tour of Ukraine i Tour de Slovaquie.

Ostatni sezon Ukrainiec również spędził w Kolss Cycling Team. W czerwcu ponownie został mistrzem Ukrainy ze startu wspólnego. Znów zdominował zmagania w Bułgarii – południową część Tour of Bulgaria, podczas której wygrał wszystkie trzy etapy, a co za tym idzie dwie klasyfikacje – generalną i punktową. Ponadto był też najlepszy w tych klasyfikacjach w Tour of Ukraine, gdzie wygrał otwierającą część wyścigu. W Tour of Qinghai Lake dwukrotnie stawał na podium. W Tour d’Azerbaidjan zajął dziewiątą pozycję, notując przy tym trzecie miejsce na trzecim etapie. Był czwarty w generalce Tour of Hainan oraz drugi w klasyfikacji górskiej tych zmagań. Drugie miejsce w klasyfikacji górskiej zajął również w wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala.