Team Hurom już po starcie w najważniejszym czeskim wyścigu

Przed nami ściganie w Czech Cycling Tour
10 sierpnia 2017
Dwa jednodniowe wyścigi w województwie podlaskim
18 sierpnia 2017

W Czechach ostatnie dni spędzili zawodnicy Teamu Hurom. W Czech Cycling Tour (kategoria UCI 2.1) najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej spośród naszych kolarzy zdobył Emanuel Piaskowy.

Rywalizację w czwartek, 10 sierpnia rozpoczęła jazda drużynowa na czas dookoła Unicova. Trasa pierwszego etapu liczyła 18,6 kilometra. Na niej Team Hurom wykręcił czternasty rezultat z minutą straty do zwycięzców. Pierwszym liderem klasyfikacji generalnej został Paweł Cieślik, który wygrał czasówkę z czeską ekipą Elkov-Author.

Drugi etap prowadził przez 202-kilometrową trasę Ołomuniec-Frydek Mistek. Na pierwszej górskiej premii uformowała się czteroosobowa ucieczka. Jej przewaga nad peletonem oscylowała w granicach trzech minut. Odjazd został zlikwidowany przed pierwszym przejazdem przez Frydek Mistek. Pagórkowaty odcinek peleton pokonał razem i finisz rozegrali między sobą najlepsi sprinterzy wyścigu. Wygrał Sam Bennett z worldtourowej ekipy Bora-Hansgrohe, który aż cztery razy stawał na podium tegorocznego Giro d’Italia. Irlandczyk został nowym liderem wyścigu. Najwyżej z kolarzy w żółto-czarnych barwach finiszował Emanuel Piaskowy.

Trzeci, królewski odcinek Czech Cycling Tour startował w Mohelnicach, a kończył się w Sternberku. Był to etap, który przebiegał blisko polskiej granicy. Z przodu ponownie znalazło się czterech zawodników. Ich przewaga wynosiła cztery minuty. Tym razem uciekinierzy również zostali złapani przed pierwszym przekroczeniem linii mety. Na koniec zaplanowano trzy rundy dookoła Sternberku. Na Ecce Horno zaatakowało trzech zawodników. Trzykrotnie pokonywany podjazd spowodował, że główna grupa była już niewielka. Po ataku na ostatniej wspinaczce wygrał Josef Cerny z Elkov-Author. Emanuel Piaskowy zakończył trudny etap w głównej grupie na piętnastym miejscu, ale przez straty na pierwszym etapie w generalce uplasował się na 31. miejscu.

Niedzielna i zarazem ostatnia część zmagań rozpoczynała się w Ołomuńcu i prowadziła na rundy dookoła Dolan. W dziewięcioosobowej ucieczce kręcił Konrad Tomasiak. Grupka osiągnęła maksymalnie dwie minuty przewagi. Nasz zawodnik na górskich premiach zdobył osiem punktów, co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca w klasyfikacji górskiej. Do Dolan peleton dojechał razem, a sprinterski finisz znowu wygrał Sam Bennett. Klasyfikację generalną wyścigu zdobył Josef Cerny. Emanuel Piaskowy utrzymał 31. pozycję w klasyfikacji generalnej, a jego strata do zwycięzcy wyniosła 1 minutę i 37 sekund.

W międzyczasie w Polsce rozgrywano dwa wyścigi zaliczane do ORLEN Proligi. Memoriał Henryka Łasaka i Puchar Uzdrowisk Karpackich odbył się bez naszych zawodników, ale Emanuel Piaskowy w klasyfikacji generalnej polskiego cyklu zajmuje wysokie, dziewiąte miejsce.

Czech Cycling Tour 2017 – klasyfikacja generalna:
31. Emanuel Piaskowy +1:37
69. Bartłomiej Matysiak +11:48
82. Konrad Tomasiak +17:06
97. Stanisław Aniołkowski +19:43
DNF Wojciech Franczak
DNF Eryk Latoń
DNF Wojciech Migdał
DNF Damian Sławek

X